Elsődleges küldetésünknek tekintjük, hogy segítséget nyújtsunk sérült gyermeket/gyermekeket otthon nevelő családoknak azzal, hogy időlegesen átvállaljuk a gyermekek gondozását. Egy-két hétre tehermentesítjük a szülőket az egész évben, sőt egy életen át viselt gondozás terhétől. Amíg az állandó gondoskodást igénylő fiatalok velünk táboroznak, addig a szüleik kikapcsolódhatnak, pihenhetnek.
Tevékenységünkkel elő kívánjuk segíteni, hogy sérült fiatalok is egyre teljesebb életet élhessenek, és megtalálják a társadalomba való beilleszkedés lehetőségeit. A gyermekeknek a táborozás környezetváltozást, élményeket, hozzáértő foglalkoztatást jelent, valamint barátságokat, az összetartozás érzését és találkozási alkalmakat más sérültekkel és az őket segítő fiatalokkal. A sérült fiatalok a baráti, elfogadó légkörben megérzik önmaguk fontosságát, erősödik önbizalmuk, megtanulják elfogadni önmagukat és fogyatékosságukat, türelmesebbé válnak a környezetük iránt. Tisztábban látják jogaikat és személyes felelősségüket.
Tudatosan munkálkodunk azon, hogy diákok és felnőtt fiatalok alkalmassá váljanak sérült embertársaik elfogadására. A gondozásban és a kapcsolódó munkákban résztvevő fiatalok maguk is változnak, lélekben gazdagodnak, nyitott, toleráns, felelősségvállaló személyiséggé válnak. Meghatározó élmény lesz számukra a közösséghez való tartozás, a hátrányos helyzetűek közötti szolgálat. Többen itt kapnak életre szóló indíttatást, hivatást.
A táboroztatás feltételeinek javítása érdekében, valamint, hogy megfeleljünk a kor és a szakhatóságok által támasztott követelményeknek, elodázhatatlan a táboroztatás helyszínéül szolgáló épület korszerű átépítése. Alapítványunk törekszik az ehhez szükséges anyagi alapok megteremtésére, hiszen enélkül megszakadna az a segítő tevékenység, amit 1984 óta folyamatosan, évről évre végzünk, és amire - tapasztalataink szerint - a továbbiakban is nagy igény mutatkozik.